Osiemnasta kolejka

2.04.11r.
Rasel Dygowo 1 - 0 Sokół Karlino
( 0 - 0 )

Wygraną 1:0 zakończył się mecz derbowy pomiędzy WKS Rasel Dygowo a Sokołem Karlino. Było to piąte zwycięstwo z rzędu WKS-u. Zawodnicy Rasela stoczyli bój z zawodnikami Sokoła Karlino. W sumie sędzia pokazał 5 Żółtych kartek naszym zawodnikom. W stałych fragmentach gry (szczególnie mocne rzuty z autu) zawodnicy gości szukali możliwości zdobycia prowadzenia. WKS próbował przejmować inicjatywę i prowadzić grę. W 45` zawodnik Sokoła ewidentnie obronił strzał z rzutu pośredniego z 16 m. Sędzia nie dopatrzył się ręki (?). Poza tym klarownych sytuacji nie było i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie Rasel przeważał. W 60 minucie Grzegorz Piwko trafia w poprzeczkę , a w 80 minucie nie trafia do bramki z najbliższej odległości. Za faul na Piwce Czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Karlina. Goście w dalszym ciągu starali się zagrażać bramce gospodarzy wrzutkami w pole karne na rosłych pomocników i napastników, jednak obrońcy stanęli na wysokości zadania. ( Na "nowej" pozycji wystąpił dobrze dysponowany Kacper Borok). Bramkę w 86 minucie po podaniu Grzegorza Piwki zdobył Wojciech Suchwałko. Mecz odbył się bez udziału kibiców gości.

Następny mecz ligowy Rasela rozegrany będzie w Wałczu z tamtejszym Orłem.